Nie masz nad żołnierza tekst

Pobierz

[1], [3] Informacje dodatkowe Przedwojenna piosenka żołnierska śpiewana przez Polaków służących w armii austriackiej.. Hej, ty brzozo, hej ty brzozo-płaczko, Smutno szumisz nad jego tułaczką.. A co, żołnierzu, kobieta twa Co z Amsterdamu dostać ma?. Teraz stary i zapomniany Na ziemi i ciele blizny.a on nie ma broni, on się nie mścił.. Ze spusz­czo­ną gło­wą po­wo­li.. Tak to było: późna pora, Trza koniowi ulżyć w biegu, Trza pomyśleć o noclegu.. Zimno, mróz na dworze, wiatr śniegiem zacina.. A co, żołnierzu, kobieta twa Z Oslo nad fiordem dostać ma?. Nie masz nad żołnierza dzielniejszego człeka Chociaż kule świszczą, to on nie ucieka A chociaż go nawet trafi kulek trzysta Maszeruje dalej i tak sobie śwista Zimno, mróz na dworze, wiatr śniegiem zacina W podartym mundurku idzie chłopaczyna Drwi z mrozu i śniegu, bo to legionista Maszeruje dalej i tak sobie świstaNie masz nad żołnierza weselszego człeka, chociaż kule świszczą, jednak nie ucieka.. Korali sznur, Ten, o którym śniNie masz, nie masz ciebie, drogi mój kochanku!. Popularna była później w formacjach polskich na Wschodzie.. Zimno, mróz na dworze, wiatr śniegiem zacinaPrzedwojenna piosenka żołnierska śpiewana przez Polaków służących w armii austriackiej.. Hej, ty brzozo, hej ty brzozo-płaczko, smutno szumisz nad jego tułaczką.. A we dworze tym panienka, Oczy czarne roześmiane, Dwa buziaki, dwa rumiane I usteczka jak wisienka..

NIE MASZ NAD LEGUNA - pieśń wojskowa [Nie masz nad żołnierza] podkład muzyczny.

Autor: Władysław Broniewski.. Usiadł żoł­nierz pod brzo­zą u dro­gi, opa­tru­je obo­la­łe nogi.O których śni Tyle nocy i dni, Musisz zdobyć ty, W złotej Pradze, gdzie wojna trwa!. A chociaż go trafi nawet kulek trzysta maszeruje dalej i tak sobie śwista.. Opcje odtwarzaniaKupujesz utwór w wersji z linią melodyczną, bez zmiany tonacji (w takiej wersji jak prezentowana w DEMO).. Kołnierz z młodych fok, O którym śni Tyle nocy i dni, Musisz zdobyć ty, Nad fiordami, gdzie wojna trwa!. Piosenka o.Nad Żołnierza nie masz pana, Nad karabin nie ma żony.. Może potajemnie kochaszApr 27, 20216 days agoŻołnierz polski.. Nie masz nad laguna dzielniejszego człeka.. Odtwarzanie przez Spotify Odtwarzanie przez YouTube.. Opłakujesz i armię rozbitą, i złe losy, i Rzeczpospolitą.. Wersję zbliżoną do oryginału zamieścił Adam Zagórski w drugim wydaniu swojego śpiewnika [1].. Poszedł z kolegami, gdzieś do diabłów trzysta, Maszeruje dalej i tak sobie śwista.. Opcje odtwarzania Odsłuchiwane w… Przełącz urządzenie Spotify .1 day agoNie masz nad żołnierza, nuty i tekst na stronie nuty.pl •Centrum Dystrybucji Nut• System sklepów muzycznych : Indeks autorów | Wyszukiwarka | Mapa serwisu : Nie masz nad żołnierza Dostępne opracowania: Niestety system komputerowy nie znalazł odpowiedzi na zadane pytanie..

Piosenka o...Przeczytaj o Nie masz nad żołnierza w wykonaniu Poland i zobacz grafikę, tekst utworu oraz podobnych wykonawców.

Tam po łące, po zielonej Żołnierz młody szedł na boje, A w plecaku miał czerwone.. Tę piosenkę, tę jedyną Śpiewam dla ciebie dziewczyno, Może właśnie jest w rozterce Zakochane twoje serce?. Teraz stary i zapomniany Na ziemi i ciele rany Bo ja jestem żołnierz polski Kiedyś z braćmi broniłem ojczyzny.. Żaden utwór zamieszczony w Portalu PolskaTradycja.pl () nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody właściciela serwisu.. idzie żoł­nierz z nie­miec­kiej nie­wo­li.. Chociaż kule świszczą, to on nie ucieka.TodayJun 29, 2020 - Przedwojenna piosenka żołnierska śpiewana przez Polaków służących w armii austriackiej.. Popularna była później w formacjach polskich na Wschodzie.. Być może szukana informacja znajduje się na naszych stronach.Nie masz nad żołnierza dzielniejszego człeka, Chocia ż kule świszcz ą to on nie ucieka, A chocia ż go trafi kulek nawet trzysta, Maszeruje dalej i tak sobie śwista… Zimno, mróz na dworze, wiatr śniegiem zacina, W podartym mundurze idzie chłopaczyna, Drwi z mrozu i śniegu, bo to legionista, Maszeruje dalej i tak sobie swista…3 days agoNad Żołnierza nie masz pana, ..

Piosenka oparta na wcześniejszej wersji śpiewanej przez pułki galicyjskie (por. piąty wariant tekstu).W niewolęś mię poniósł!

Koniu mój — i t. d. Odtwarzanie przez Spotify Odtwarzanie przez YouTube.. Więc dziewczyna daje — rzecz to oczywista — własnością publiczną (public domain Adam ZagórskiAutor słów nie jest znany, podobnie jak kompozytor melodii, wykorzystywano najczęściej melodię "Kalina malina".. Popularna była później w formacjach polskich na Wschodzie.I tak sobie śwista (Nie masz nad żołnierza.). Nie masz nad żołnierza dzielniejszego człeka, Chociaż kule świszczą, to on nie ucieka, A chociaż go trafi kulek nawet trzysta, Maszeruje dalej i tak sobie śwista.. Zimno, mróz na dworze, wiatr śniegiem zacina, W podartym mundurze idzie chłopaczyna, Drwi z mrozu i śniegu, bo to legionista, piosenka żołnierska śpiewana przez Polaków służących w armii austriackiej.. Zakochane serce twoje.. Teraz stary i zapomniany Na ziemi i ciele rany / blizny.. Bo ja jestem żołnierz polski Kiedyś z braćmi broniłem ojczyzny.. Interpretacja.. Bo ja jestem Żołnierz Polski Kiedyś z braćmi broniłem ojczyzny.. Koniu mój — koniu mój, W niewolęś mię poniósł!. Zaniósł ci mnie koń do dwora.. — Pożycz mi pieniędzy, zwrócę ci, jak przyjdę.. Koniu mój — i t. d. Obróciła na mnie oczy,A on nie ma broni, on się nie mści..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt