Kartkówki w pustyni i w puszczy

Pobierz

Rozdział 2 Pan Rawlison i pan Tarkowski, pracujący przy budowie Kanału Sueskiego, mają wyjechać na inspekcję robót prowadzonych przy całej sieci kanałów w okolicach miasta Medinet.. Zapasy żywności wzięli ze sobą, mieli również przygotowane w kryjówkach.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: W pustyni i w puszczyTest z lektury: "W pustyni i w puszczy" .. Możesz śmiało przystąpić do sprawdzianu z lektury w szkole i niczego nie musisz się obawiać.. Henryk Linde z pochodzenia był: a) Niemcem b) Szwajcarem c) Anglikiem d) Francuzem Rozwiązanie.. Ja w tym wieku nie potrafiłam przez niż przejść, przydługie opisy przyrody i zbyt szczegółowe opisy różnych zwyczajów czy polityki po prostu nudziły mnie.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Jakie nazwisko miała Nel?. Rozwiaż quiz, sprawdź swoją wiedzę o lekturze i utrwal wiadomości ze szkoły!Test ze znajomości lektury ,,W pustyni i w puszczy''.. Pełną niezmiernych trudów i niebezpieczeństw wycieczkę Stasi i Nel można podzielić na kilka faz: wzdłuż Nilu przez Saharę z El-Fajum w Egipcie do miasta Chartum i Omdurman w Sudanie, na południe do Faszody, później do baobabu i Góry Lindego, przez ziemie plemion Wa-hima i Samburu do wybrzeża Oceanu .W pustyni i w puszczy - Motyw wędrówki/wędrowca..

z lektury "w pustyni i w puszczy" ?

Życzę miłego rozwiązywania.. Staś zabił lwa, później porywaczy.. Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. Zamierzają zabrać ze sobą dzieci.. Gdy się urodził jego matka umarła.. Znasz te książkę jak własną kieszeń!. 2010-02-25 17:30:43; Test z lektury w pustyni i w puszczy, czy te pytania mogą być na kartkówce?. Staś otrzymał chininę dla chorej Nel, dostali też jedzenie, herbatę, broń proch, kompas itp. 5.. Mapa witryny.. 10 punktów do zdobycia!. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. w Port-Saidzie|Port-SaidZgłoś błąd Ile lat miał Staś?. polskiej .Test z lektury ,,W Pustyni i w Puszczy" .. Opis testu.. Głównym motywem jest wędrówka dwójki dzieci - Stasia i Nel - przez afrykański kontynent, najpierw przez pustynię, a potem puszczę.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?.

Drzewo, w którym mieszkali w puszczy (baobab).

pomocy !. Rozpoznasz te koreańskie dramy?. Chodził do szkoły angielskiej i uwielbiał pływać.Rozdział 1 Staś i Nel rozmawiają o aresztowaniu Fatmy, ciotecznej siostry Mahdiego i samym Mahdim.. 8Zgłoś błąd Jakiej narodowości był ojciec Stasia?. Rozwiąż test.. Podczas tej niebezpiecznej podróży bohaterów spotyka wiele ciekawych, ale i bardzo niebezpiecznych przygód.. 6.Lista pytań W pustyni i w puszczy Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań /.. Rozwiąż test!Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt.. W jakim programie graficznym powinieneś tworzyć miniaturki do quizów?. Nauczycielka Nel, pani Oliver, boi się podróży i jazdy na .Problematyka.. Do Pobrania Na Komputer Funkcje Kontakt OEmbed API Plan Szkolny Plany Cenowe Polityka Prywatności Społeczno .W Pustyni i w Puszczy Quiz Wiedzy.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraW pustyni i w puszczy.. Polski.. "W pustyni i w puszczy" .. Każda grupa musiała odszyfrować wyraz, a następnie na zasadzie odwróconej kartkówki ułożyć takie pytanie lub polecenie, aby odpowiedzią było odszyfrowane słowo.. 2011-12-11 18:00:36; Jakie będą pytania mniejwięcej z lektury "W pustyni i puszczy" ?. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.W pustyni i w puszczy jest lekturą którą się czyta w wieku 12 lat..

Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.

Pozostali uczniowie odgadywali, o jaki wyraz chodzi.Henryk Sienkiewicz drobiazgowo ukazał obszary, do których dotarła młódź.. 14Zgłoś błąd Ile lat miała Nel?. Jak dobrze znasz piosenkę "Mały ale wariat"?. Idrysowi i Gebhrowi zależy na tym, by Nel i Staś dotarli do proroka żywi, dlatego nie pozwalają sobie na narażanie ich życia .W pustyni i w puszczy - test wiedzy.. TarkowskiZgłoś błąd; W jakim mieście mieszkali Staś i Nel?. Tak samo jak moich kolegów i koleżanek z klasy.. Opiekuje się nim ojciec, który jest inżynierem.. Wędrówka związana jest z porwaniem.. .Kultowa Ekranizacja jednej z najpoczytniejszych powieści Henryka Sienkiewicza, która powstała w roku 1911 i była ostatnim ukończonym dziełem pisarza.. Polub.. merken in "Meine Apps""w pustyni i w puszczy" odpowiadjcie na pytania 2011-11-02 13:33:57 "W PUSTYNI I W PUSZCZY " 2010-03-10 18:08:40 JAKIE MIELIŚMY PYTANIA NA KARTKÓWCE Z LEKTURY " W PUSTYNI I W PUSZCZY " ?. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.Najbardziej kompletny test z lektury W pustyni i w puszczy jaki znajdziesz w sieci.. Rozwiąż test!Po wodę chodzili nocą do Nilu.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury W pustyni i w puszczya) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Lista pytań z lektury W pustyni i w puszczy..

Przy czym film zaskarbił sobie niezłą popularność.W pustyni i w puszczy.

Odpowiedz.JAK PRZYGODA, TO TYLKO W AFRYCE!. Jaką funkcję pełniłbyś na statku pirackim?. 2011-09-26 19:38:52wiedza z lektury ,,W pustyni i w puszczy'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera(2/6) Opis krajobrazów z powieści "W pustyni i w puszczy", Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lekturySprawdzian z lektury "W pustyni i w puszczy" I.. Inne tryby testu.. Edytuj elementy .. Więcej formatów pojawi się w czasie gry w ćwiczenie.. Pierwowzorem Nel stała się 10 - letnia adoptowana córka przyjaciela Sienkiewicza, zaś pierwowzorem inżyniera Tarkowskiego był inż. Mieczysław Gieniusz, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.Stanisław Tarkowski to czternastoletni chłopiec, główny bohater książki Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy".. Popularne quizy w tym tygodniu:W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową.. Żył w dostatku w Port Saidzie wraz z małą Angielką Nel.. RawlisonZgłoś błąd; Jak nazywał się Staś?. Władysław Tarkowski brał udział w: a) powstaniu styczniowym b) Wiośnie Ludów .Pytania do lektury" W PUSTYNI I W PUSZCZY " 2012-06-07 22:14:05; Jakie można zadać pytania na spr.. Sprawdź, ile pamiętasz!. Udostępnij Udostępnij wg Kasia8tomczyk..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt