Jak napisać opis postaci pana kleksa

Pobierz

Ma zwichrzoną brodę , która barwą przypomina czarną smołę.. Pan Kleks jest średniego wzrostu, ale nie wiadomo w ogóle, czy jest gruby, czy chudy, po prostu cały tonie w swoim ubraniu.. W ubraniu Pana Kleksa jest moc kieszeni.. Jest to postać niezwykła i bardzo barwna.. Jest twórcą i gospodarzem Akademii Pana Kleksa.. Spał w malutkim posłaniu rano, gdy wstawał używał swej pompki powiększającej, by powrócić do naturalnej postaci, a następnie łykał kilka tabletek na porost włosów.. "Akademia pana Kleksa" - opis pozostałych bohaterów ostatnidzwonek.pl, Filip - golarz.. Adaś ma rude włosy i na co dzień ubiera się podobnie jak jego koledzy - w szkolny mundurek, składający się z białych, długich spodni, granatowej .J.. Brzechwa Akademia pana Kleksa, bohater drugoplanowy.. Życiorys: Jako lalkę przemycił go do Akademii golarz Filip.. Pamiętaj, nie pomiń żadnej z nich - najlepiej napisz plan.Przydatność 75% Charakterystyka Pana Kleksa.. Jest mężczyzną o średnim wzroście, nie można jednak określić, czy szczupłym, czy grubym, bowiem tego nie widać spod wielu warstw jego ubrania.Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Wyraź swoją opinie na temat pana Kleksa.Przydatność 80% Charakterystyka Pana Kleksa.. Jego pasją była jazda konna - posiadał sto .Charakterystyka musi składać się z kilku elementów.. Ma zwichrzoną brodę , która barwą przypomina czarną smołę..

2.Jak napisać opis postaci?

Jedna z nich we fraku, zarezerwowana jest dla Mateusza.. Ubiera się w luźne rzeczy i dlatego czasem, a zwłaszcza podczas wiatru jego spodnie wyglądają jak balon.Ambroży Kleks jest głównym bohaterem powieści Jana Brzechwy, nauczycielem i wychowawcą chłopców, uczących się w jego Akademii.. Wygląd: Z pozoru wyglądał jak zwykły chłopiec, naprawdę był ożywioną przez pana Kleksa na żądanie Filipa lalką.. Jest mężczyzną o średnim wzroście, nie można jednak określić, czy szczupłym, czy grubym, bowiem tego nie widać spod wielu warstw jego ubrania.Głównym bohaterem utworu Jana Brzechwy pt. "Akademia pana Kleksa" jest Ambroży Kleks.. Uczy swoich uczniów [nietypowych] przedmiotów, np. [kleksografii].2.. Dbaj o bogate słownictwo.. Pan Kleks jest nauczycielem w Akademii.. Brzechwa J., Akademia pana Kleksa, Siedmioróg, Warszawa 1996.. Ubiera się w luźne rzeczy i dlatego czasem, a zwłaszcza podczas wiatru jego spodnie wyglądają jak balon.Opis Akademii Pana Kleksa Akademia przedstawiona w utworze Jana Brzechwy to fantastyczne, niezwykłe miejsce, w którym uczniowie przyjemnie spędzają swój czas.. Pan Ambroży Kleks to osoba niezwykła.. Alojzy był złośliwy, wszystkim dokuczał, kpił ze wszystkiego, dręczył kolegów, nikogo nie lubił, marzył o ucieczce do Chin..

Zbierz wszystkie potrzebne informacje o postaci.

Uporządkuj zgromadzone informacje.. Zawsze spóźniał się do szkoły, nie odrabiał lekcji i znany był ze swej niezdarności.. Jest to mężczyzna średniego wzrostu, ale nie wiadomo czy jest gruby, czy chudy, ponieważ cały "tonie" w swoim ubraniu.. Pan Kleks jest średniego wzrostu i ani gruby, ani chudy, po prostu w sam raz.Pan Kleks to postać fantastyczna .. Na pierwsze śniadanie pan Kleks zjadał kilka szklanych kulek , które popijał zielonym płynem.Wygląd Pana Kleksa: 1. był średniego wzrostu 2. nosił szerokie spodnie 3. miał duży, długi surdut koloru czekoladowego ze szklanymi guzikami a) wysoki kołnierz oraz kokarda b) bardzo dużo kieszeni 4. nosił aksamitną kamizelkę 5. głowa pokryta kolorową czupryną 6.Całe wypracowanie →Opis nauki w Akademii pana Kleksa, Dzień w Akademii pana Kleksa rozpoczynał się bardzo wcześnie.. Nauczyciel nosi szerokie spodnie, długi surdut koloru czekoladowego, aksamitną cytrynową kamizelkę, wysoki kołnierzyk i aksamitną kokardę.Głównym bohaterem utworu Jana Brzechwy pt. "Akademia pana Kleksa" jest Ambroży Kleks.. Jest on mężczyzną w średnim wieku, choć w rzeczywistości jest młodszy o dwadzieścia lat od Adasia Niezgódki.Jest średniego wzrostu i nie wiadomo, czy jest gruby, czy też chudy, ponieważ zawsze ma na sobie .Opis Pana Kleksa..

Magiczna czapka straciła guzik, dlatego pozostał w zwierzęcej postaci.

Jest to mężczyzna średniego wzrostu, ale nie wiadomo czy jest gruby, czy chudy, ponieważ cały "tonie" w swoim ubraniu.. Cechuje go również prawdomówność, ponieważ Ambroży nigdy nie kłamie oraz troskliwość, ponieważ Pan Kleks troszczy się o wszystkich, a najbardziej o swoich uczniów.. Profesor prowadzi bardzo ciekawe lekcje, a nauka przeplata się cały czas z zabawą.Głowę pana Kleksa porasta gęsta, rozwichrzona czupryna, która mieni się wszystkimi barwami tęczy.. Pan Kleks bardzo kocha i dba o swoich uczniów.. Wygląd: Wygląda jak zwykły szpak.. Jest głównym bohaterem książki ____ p.t.. Głowa pana Kleksa jest pokryta wielokolorową czupryną i czarną jak smoła brodą.. Zamiast krawatu nosi kokardę.. Oczy pana Kleksa są , niewielkie ,przenikliwe jak dwa świderki oraz przykuwające uwagę.. Punktualnie o piątej rano do sypialni chłopców wlatywał Mateusz i otwierał specjalne śluzy, rozmieszczone dokładnie nad ich łóżkami.. Jest głównym bohaterem książki [Jana Brzechwy] p.t. ". Jest on jedynym, ale za to bardzo wybitnym, nauczycielem .Przed rozpoczęciem nauki w szkole pana Kleksa mieszkał z rodzicami i nic mu się nie udawało.. Pan Kleks uważa, że "piegi znakomicie działają na rozum i chronią przed katarem", dlatego jego twarz jest nimi wprost upstrzona.Charakterystyczną cechą Pana Kleksa jest pracowitość, ponieważ on cały czas cos robi, jest w ruchu..

Jest dość osobliwą, barwną postacią i to nie tylko w przenośni.Pan Kleks - charakterystyka.

Ubiera się w luźne rzeczy i dlatego czasem, a zwłaszcza podczas wiatru jego spodnie wyglądają jak balon.Jego szerokie czerwone spodnie są bardzo zabawne, ponieważ podczas wiatru nadymają się jak balon.. Opis postaci ma budowę trójdzielną (wstęp, rozwinięcie i zakończenie), a każda z jego części ma określony cel.. Nosi szerokie spodnie, które.Mateusz (szpak) - Mateusz niegdyś był księciem, jednak w wyniku napaści na królestwo jego ojca wilków musiał zmienić się ptaka.. Jest to mężczyzna średniego wzrostu, ale nie wiadomo czy jest gruby, czy chudy, ponieważ cały "tonie" w swoim ubraniu.. Wskazówki: 1.. Do tej szczególnej szkoły uczęszcza 24 uczniów, których imiona zaczynają się na literę "A".. Po obejrzeniu wskazują różnice i podobieństwa w opisie Kleksa proponowanym przez reżysera oraz przez Jana Brzechwę.. Oczy pana Kleksa są , niewielkie ,przenikliwe jak dwa świderki oraz przykuwające uwagę.Głównym bohaterem utworu Jana Brzechwy pt. "Akademia pana Kleksa" jest Ambroży Kleks.. Pan Kleks to postać fantastyczna .. Pan Kleks jest nauczycielem w Akademii.. Jego ogromną czuprynę zdobią kolorowe włosy.. Uczniowie oglądają wraz z nauczycielem fragmenty filmu, w których wyeksponowana jest postać Kleksa.. Posiada bardzo duży nos, na którym są okulary.. Z otworów wprost na nosy śpiących chłopców skapywała zimna woda.Ambroży Kleks to [osobliwa] postać.. Uczy swoich uczniów .J.. Brzechwa Akademia pana Kleksa, bohater drugoplanowy; książę zamieniony w szpaka, nieodłączny towarzysz i ulubieniec pana Kleksa w Akademii.. Opisując twarz profesora, nie można zapomnieć o żółtych i czerwonych piegach.. i od tamtej chwili zamieszkał w Akademii.O północy pan Kleks zaczynał kurczyć się, tracił włosy i brodę.. Jego ogromną czuprynę zdobią kolorowe włosy.. Pan Kleks posiada również dużo niezwykłych umiejętności.Główną postacią w książce "Akademia Pana Kleksa", napisanej przez Brzechwę, jest niejaki Ambroży Kleks.. Życiorys: Kiedyś był księciem, synem potężnego króla i pięknej królowej, miał cztery siostry..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt