Przekształć w zeszycie podane zdania tak aby uniknąć powtarzania podkreślonych formą czasownika być

Pobierz

Odmień w trybie .. a) przód samochodu osobowego zgniótł zderzak ciężarówki b)niektóre ksiązki mogą zastąpić ciekawe filmy c)w przyszlowsci multipleksy wyprą mniejsze kina d)potęzny krzyk zagluszyl dzwonek na lekcje PROSZE O POMOC WOGULE TEGO NIE ROZUMIEM.. Moja starsza siostra studiuje medycynę.. Zosia odznacza się pomysłowością.. Question from @Helunia55 - Szkoła .Przekształć podane zdania tak , aby uniknąć powtarzania wyrazu jest.. Organizatorzy przesunęli termin spotkania.. Po lekcjach często chodziliśmy nad jezioro.W lesie można znaleźć jagody, poziomki i grzyby.. Rozwiązanie:Przekształć teks tak aby uniknąć podkreślonych związków frazeologicznych.. -Lubię wędrówki (w górach).Podziwiam widoki Tatr.. I FULL GWIAZDEK .. Na tej stronie możemy uczyć się razem i informacji zwrotnej.Ma on ściany w kolorze fioletowym.. Zadanie.. Pytanie.. Szkoła podstawowa.. c)Nowy wiceminister jest kuty na cztery nogi .przekształć podane zdania złożone w zdania pojedyncze.. Gdy wzowił systematyczne treningi, szybko nadrobił stracony czas.. -Kupiłam naszyjnik (ze złota).Migoce jak promienie (słońca).. Question from @Barteksz2003 - Szkoła podstawowa - PolskiPrzekształć podane zdania.. (jest zamienić)Do tego roztworu dolano wodę i nie dosypywano cukru.. nauczycielka .Przekształć podane zdania tak, aby uniknąć używania form czasownika "być,, 1.Pani Anna jest piękna w swoim czerwonym płaszczu..

Przekształć w zeszycie tekst tak, aby uniknąć powtarzania tych samych wyrazów.

Jedną zajmuje w całości ogromne akwarium z rybkami.. 6 Podręcznik do kształcenia językowego cz. 2 .. Słowa na start!. Obliczamy masę całego (nowego) roztworu z proporcji: 8% - 30g.. Zadanie wykonaj w zeszycie.. Zadanie.. - zdanie bezpodmiotowe 2.. Skrzynia ze skarbem jest ukryta w lesie.. Zadanie wykonaj w zeszycie.. Szkoła - zapytaj eksperta (1537) Szkoła - zapytaj eksperta (1537) Wszystkie (1537) Język angielski (815) Język polski (371) Matematyka (351) Biznes i Finanse (36492) Biznes i Finanse (36492) .Podane zdania przekształć na zdania bezpodmiotowe.. Przykład: Wujek pracuje w warsztacie samochodowym.. Rejestracja.. Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Nie BIŁ SIĘ Z MYŚLAMI, tylko ruszył na ratunek.. Question from @XTor9 - Szkoła podstawowa - PolskiPrzekształć w zeszycie podane zdania taki sposób, aby zamienić w każdym z nich jeden z czasowników na Imiesłów przysłówkowy współczesny lub uprzedni.. Nadchodzi świt .. a)Marcin to muzyk od siedmiu boleści, ale wciąż ćwiczy.. W podanych niżej zdaniach podkreśl podmioty, określ ich przypadki i nazwij rodzaje .Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Przekształć podane zdania używając strony biernej (possitive voice)angielski.. Odpowiedź na zadanie z Słowa na start!. W którym wypowiedzeniu nie jest to możliwe?. Strona 15.. Zwykle jest uśmiechnięta i miła dla innych..

Gotowe rozwiązaniePrzekształć w zeszycie podane zdania tak, aby wystąpiły w nich orzeczenia z formami czasownika być.

Główna bohaterka filmu jest o kilka lat starsza od mojej mamy.. a) Wszyscy jedli kolację i rozmawiali o czekającej ich wyprawie.. Użyj zaimków i wyrazów bliskoznacznych.. Question from @Liptonek1009 - Gimnazjum - Polski.. Cała nasza klasa trzyma kciuki, żeby Paweł odniósł zwycięstwo.. Oglądasz stare wydanie książki.. Kacper uczy się w gimnazjum.. Podane niżej zdania zapisz w zeszycie we właściwej kolejności tak, aby powstał logiczny ciąg wydarzeń prowadzący do p - Pytania i odpowiedzi - Historia .. Widać przez nie ogród.Przekształć zdania tak aby zamiast podkreślonych wyrazów wystąpiły w nich przymiotników.. Pytania .. Teraz niecierpliwie czeka, kiedy rozpoczną się eliminacje do zawodów.. Wybierz…".. Odmień w czasie teraźniejszym czasownik sprzątać.. Każdy STANĄ JAK SŁUP SOLI , lecz on MIAŁ GŁOWĘ NA KARKU.Przez chwilę MIAŁ DUSZĘ NA RAMIENIU, ale szybko WZIĄ SIĘ W GARŚĆ.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: przekształć podane zdania, tak by uniknąćpowtórzeń.zastosuj odpowiedni zaimek.UCZNIOWIE STANELI PRZED PLAKATEM.PLAKAT INFORMOWAŁO ROZPOCZĘCIU ZAJĘĆ PRZEZ KÓŁKO TEATRALNEPrzekształć podane zdanie tak, aby zostało zachowane znaczenie zdania wyjściowego: czasownik w nawiasie wstaw w odpowiedniej formie; uzpełnij luki odpowiednimi wyrazami.. Został ukarany za oszukiwanie.. Zastanów się.. Język polski.. Poza tym w mojej sypialni ustawiono: wielkie łóżko, biurko z komputerem, wygodny skórzany fotel, regały z ulubionym książkami i filmami, stół bilardowy oraz rowerek do ćwiczeń..

8x=3000g ...Przekształć w zeszycie podane zdania tak, aby zamienić czasownik na rzeczownik o tym samym znaczeniu.

Nie bój się dzielić, chociaż wciąż nie jest w porządku.. Wujek jest pracownikiem warsztatu samochodowego.. (jest zamienić) 3.Pani Teresa jest bardzo opiekuńcza dla swoich dzieci.. Podane niżej zdania zapisz w zeszycie we właściwej kolejności tak, aby powstał logiczny ciąg wydarzeń prowadzący do .Przeredaguj podane zadania tak, aby pozbyć się frazeologizmów, ale zachować treść.. (jest zamienić) 2.Piotr jest bardzo życzliwy dla wszystkich.. Uczeń przygotowywał się .. Inne książki z tej samej klasy: Matematyka z kluczem 8.. Zadanie: Skrzynię ze skarbem ukryto w lesie.. Historia - liceum.. Jest wysoka i bardzo szczupła.Jest zielonooką kobietą o długich , prostych rozpuszczonych włosach.. czy zdania w nowej postaci są mniej czy bardziej oficjalne od pierwotnych.. 5 Podręcznik cz. 2Przekształć z zeszycie podane zdania tak, aby zamienić czasownik na rzeczownik o tym samym znaczeniu.. został ukarany, gdyż oszukiwał.. 1.Dzisiaj jest straszny wiatr.. Rozwiązanie: Zaloguj się lub stwórz nowe konto aby zobaczyć zadanie!. Został ukarany, gdyż oszukiwał.. Odpowiedź na zadanie z Słowa na start!. W domu znajdują się okna.. (jest zamienić) 4.Robienie wszystkiego, co jest dobre dla innych, jest dla Roberta wielką przyjemnością.. Wykonaj zadanie w zeszycie..

potrzebne na ...przekszaltc podane zdania tak aby uniknac niejsanosci jakiej konstrukcji nalezy uzyc?

Nauczycielka pochwaliła go, gdyż napisał wspaniałe wypracowanie.Przekształć podane zdania tak, aby partykuła by znalazła się po podkreślonych wyrazach.. Został ukarany .. 2.Uczeń przygotowywał się, aby przeczytać opowiadanie na głos.. został ukarany.. uczeń przygotowywał się, aby przeczytać opowiadanie na głos.. Szkoła - zapytaj eksperta (1501) Szkoła - zapytaj eksperta (1501) Wszystkie (1501) Język angielski (806) Język .. Wyjaśnij dlaczego.. Po pół roku nagle przestał ćwiczyć, bo złamał nogę.. UWAGA!. Zadanie wykonaj w zeszycie.. Wody dolano tyle, że cukier, który już znajdował się w roztworze, teraz stanowi 8% masy nowego roztworu, czyli 30g cukru to w nowymroztworze 8% masy całego roztworu.. Logowanie.. 6 kwietnia 2020.. Dziś rano Ania była u lekarza.. Przedmiot.. Po obiedzie został podany deser.. b)Pakowali potrzebne rzeczy i słuchali rad mądrego starca.. Jakimi częściami zdania są utworzone przez Ciebie słowa?. 6 Podręcznik do kształcenia językowego cz. 2, Zeszyt ćwiczeń .. Rozwiązania zadań najpopularniejszych podręczników szkolnych z fizyki, matematyki, chemii, geografii, biologii, angielskiego i wielu innych.. Zanim rozpoczął treningi, był pełen zapału.. - podmio.. | Czytaj więcej na Odrabiamy.pl!. Zenek , jako jedyny z obecnych przy zdarzeniu osób , ZACHOWAŁ ZIMNĄ KREW.. uczeń przygotowywał się.. nauczycielka pochwaliła go,gdyż napisał wspaniałe wypracowanie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt