Sprawdzian z historii europa i świat po 1815 roku

Pobierz

Lata 1815 - 1939.. Treść podzielono na działy: Europa po Kongresie Wiedeńskim; Ziemie polskie w I połowie XIX w.; Świat w II połowie XIX w.; Ziemie polskie w II połowie XIX w.; I wojna światowa i odzyskanie Niepodległości przez Polskę; II Rzeczpospolita.III gimnazjum test "lata " Jutro mam test z historii j.w. i byłabym wdzięczna gdyby ktoś mógłby mi go streścić.. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Świat zmieniła szalejąca w latach Wielka Rewolucja Francuska.. I wojna światowa.. ROZDZIAŁ III.. Więcej.. 2.Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. !Podróże w czasie Rodział III / Świat w latach 1815 - 1914.. Nowoutworzony twór państwowy liczył sobie około 127 tysięcy km2.. 2011-10-09 19:46:27; Odpowiedzi do sprawdzianu .Część 3.. Świetnie, gdyby był gdzieś w internecie.. Q. Rzesza Niemiecka została cesarstwem w roku: answer .Połowa XIX wieku - ŚWIAT ogólnie 2014-11-25 00:46:01; Ma ktoś ( lub wie skąd pobrać ) sprawdzian - śladami przeszłości Świat w II połowie XIX wieku?. Święte Przymierze - porozumienie zawarte w 1815 roku między państwami chrześcijańskiej Europy mające na celu ochronę postanowień kongresu wiedeńskiego; powstało z inicjatywy cara Aleksandra I; najpierw podpisane zostało przez Austrię, Rosję i Prusy.Ostatecznie do Świętego Przymierza dołączyły wszystkie kraje europejskie poza Wielką .Historia III Świat w Latach Test.rar • Grupa A i B Paczka nie zawiera klucza odpowiedzi!.

... Europa i świat po 1989 roku.

b. rejony objęte działaniami wojennymi uległy zniszczeniom.. Rozdział 6.3.. Oczywiście, tak przygotowany sprawdzian jest tylko pewną propozycją.. EUROPA I ŚWIAT PO 1815 ROKU .. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćHistoria Europy - obejmuje historię cywilizacji ludzkiej na kontynencie europejskim od pojawienia się pierwszych ludzi aż do czasów współczesnych.. Polacy w okresie powstań narodowych Rozdział 3.. Styl biedermeier - styl dekoracyjny wnętrz rozpowszechniony głównie w Niemczech i Austrii po 1815 roku.stycznia 1920 r. b. na konferencji czolowa role odgrywala tzw.Plik Europa i swiat po 1815 roku.docx na koncie uzytkownika blueberry14 folder historia Data dodania: 20 wrz 2015.. Świat w latach 1860 - 1914.. Obejmuje następujące zagadnienia: kultura śródziemnomorska, rozwój cywilizacji zachodniej.. c. koszty prowadzenia działań bojowych pochłonęły ogromne sumy pieniędzy.. a. po zakończeniu I wojny światowej w Paryżu odbyła się konferencja pokojowa, która trwała od stycznia 1919 do stycznia 1920 r. b. na konferencji czołową rolę odgrywała tzw.W podręczniku Historia dla klasy 3 zostanie przedstawiony wiek XIX i XX do 1939 roku..

Świat po II wojnie światowej.

Ład wersalski 1.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Start studying Historia 7 Nowa Era rozdział 3 Europa i świat po Wiośnie Ludów postacie.. Lata 1815,1939 , Zrozumieć przeszłość ZR , Historia , Szkoły ponadgimnazjalne , Zasoby , dlanauczyciela.pl"Polska Piastów" - sprawdzian dla klasy I gimnazjum Helena Cabanek "Rzeczpospolita w XVII wieku" - test z historii, gr.. Zawarły sojusz z a) Austro-Węgrami b) Francją, a następnie z a) Wielką Brytanią a) Włochami.. Historia rodzaju ludzkiego znaczona jest stopniowym rozwojem wynalazczości i odkrywczości, jak też wydarzeniami mającymi gwałtowną naturę - rewolucjami - definiującymi epoki w rozwoju materialnym i duchowym ludzkości.Polska i świat w latach II wojny światowej - test wielostopniowy dla klasy IV Mariola Steuer-Cebula; Przykładowy sprawdzian z historii dla klasy II gimnazjum z działu: "Polska " Bartosz Głos; Przykładowy sprawdzian z historii dla klasy II gimnazjum z działu: "Polska " Bartosz GłosEuropa po kongresie wiedeńskim.. Skutki II wojny światowej.. Znacie może jakieś strony z testami z GWO?. Zaistniała potrzeba .6.. Podręcznik Wydawnictwa Nowa Era, autorstwa Piotra Galika składa sie z siedmiu rozdziałów: Rozdział 1.. Historię Europy możemy podzielić na cztery epoki historyczne: starożytność, średniowiecze, nowożytność i historię najnowszą..

Europa i świat po 1815 r. Rozdział 2.

Europa i świat po 1815 roku , Część 3.. Zaś w latach Europę zdominował jeden człowiek - Napoleon Bonaparte.. Historia; XIX wiek; Europa i swiat po 1815 r; REKLAMA.Test Europa i swiat po 1815 roku" - grupa A, plik:Sprawdzian zawiera materiał służący do weryfikacji stopnia opanowania materiału przez ucznia.. a. podczas wojny życie straciło ponad 50 mln ludzi.. Zjednoczenie Niemiec w 1871 roku naruszyło równowagę sił a) w Europie b) na świecie II.. Polska w XX wieku.I.. Załóż własny blog!Jak wspomniałam, na mocy postanowień wiedeńskich z roku 1815, z dużej części ziem byłego już Księstwa Warszawskiego, utworzono związane z caratem, Królestwo Polskie.. Rozdział 5. d. wojna pozostawiła po sobie setki tysięcy inwalidów, sierot i bezdomnych.. Są rzeczy, które też możesz otagować Testy historia 3 swiat w latach europa s?. Zostaną wyodrębnione następujące działy: Europa i świat w epoce restauracji i rewolucji ( od 1815 r. do połowy XIX w.. Lata 1815 - 1939.. Europa po kongresie wiedeńskim:Historia - Notatki - Europa i świat po 1815 roku - TUTAJ TEŻ IDEOLOGIE!. Agnieszka Panicz "Starożytna Grecja" - test z historii starożytnej dla liceum ogólnokształcącego Jacek BieniekEuropa w 1815 r. - zmiany po Kongresie wiedeńskim Przejdź do treści ..

Świat po I wojnie światowej I. wiatr.

Sprawdzian został przygotowany w dwóch wersjach, A i B. Każda z wersji zawiera po 9 zadań do rozwiązania, a łącznie do zdobycia jest 44 punkty.. ); Ziemie polskie w latach ; Europa i świat w epoce rozwoju cywilizacji przemysłowej (od połowy XIX w. do 1914 r.);O sprawdzianie .. Inne.. Temat 1.. Ja zrealizowałem go na lekcjach historii i całkiem dobrze wypadli uczniowie podczas tego pisania.W klasie 3 zostanie omówiona historia od 1815 do 1939 roku.. 2013-03-07 23:50:51; Ma ktos odpowiedzi do sprawdzianu z historii Śladami Przeszłości 2 dział 1 polska i świat w XII - XIV wieku?. - okres bez wojen w Europie, stąd określenie la belle epoque.. by wiatr.. W dniu swego powstania, Królestwo zamieszkiwało blisko 2,7 miliony ludności.. Rzucił na kolana despotycznych monarchów, oszołomił świat dokonując cudów na polach bitewnych, zmienił porządek prawny.. Kongres wiedeński: ; Kongres wiedeński - notatka; Temat 2.. EUROPA I ŚWIAT PO WIOŚNIE LUDÓW DRAFT.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Testy historia 3 swiat w latach europa s to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. I. Agnieszka Panicz "Rzeczpospolita w XVII wieku" - test z historii, gr.. Rozdział 4.. Ziemie polskie w latach 1864 - 1914.. Po jego wielkim upadku należało uporządkować wywrócony do góry nogami świat..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt