Jak dbać o zdrowie zimą scenariusz zajęć

Pobierz

Chcesz, to zobacz, jak jeść jabłkaPrzebieg zajęć 1.. Dzieci razem: Już kończymy sprzątanie, myjemy się starannie, bo gdy czystość w koło świeci, starsi zdrowi, zdrowi dzieci!. W tym wpisie znajdziesz linki, dzięki którym stworzysz kompletne, ciekawe zajęcia dla przedszkolaków o tematyce związanej ze zdrowiem i dbaniem o zdrowie.. Pije mleko, wie, że zdrowo Chrupać marchew na surowo.. Kto chce prosty być jak trzcina, Gimnastyką dzień zaczyna!. Ekspresja ruchowa do piosenki "Witaminki" z repertuaru zespołu Fasolki.. Dzieci wyciągają elementy i zawieszają na odpowiedni wieszak.Miś podpowiada dzieciom, jak zdrowo się odżywiać, jak bezpiecznie korzystać ze słońca, jak dbać o zdrowie zimą i co robić, gdy dopada nas złe samopoczucie.. Rozdanie nagród, dyplomów i certyfikatów "Umiem dbać o swoje zdrowie".. Dziecko z zawiązanymi oczami ubiera w przygotowane rzeczy (kurtka, szalik, czapka, rękawiczki) swojego kolegę z pary.. Przewidywanie treści opowiadania na podstawie słów kluczowych.. Wyjaśnienie pojęcia: "witamina".Temat: Wybieram zdrowie.. Wie, że zęby białe czyste Lubią szczotkę i dentystę!. TEMAT DNIA: Unikamy przeziębień.. Uczeń: zna pojęcie "higiena"; zna zasady higieny własnego ciała: skóry, włosów, paznokci, jamy ustnej; wie jak dbać o higienę swojej bielizny osobistej, pościeli oraz odzieży i obuwia; wie jak powinien ubrać się wiosną, latem, jesienią i zimą w różnych sytuacjach (wycieczka .Sprawdź odpowiedź lub dodaj swoja na faq.net.plSCENARIUSZ ZAJĘĆ ..

Dbam o zdrowie - prawda - fałsz Test.

Stare, wyrzucone zabawki- tworzywa typu PCV używane do produkcji zabawek są bardzo niebezpieczne dla zdrowia, gdyż właśnie w trakcie ich spalania wydzielają się toksyczne opary zarówno dla ludzi, roślin jak i zwierząt.. Całe ciało myje co dzień Pod prysznicem, w czystej wodzie.. (burak) Latem w ogrodzie wyrósł zielony, a zimą w beczce leży kiszony.. Gromadzenie wyrazów wokół tematu ,, zdrowie'.. Dzieci sprzątają a mikroby uciekają.. Cele .Piramida zdrowia- konspekt zajęć w przedszkolu.. Zabawy ruchowe -w sali lub powietrzu.. Jedno z nich ma zawiązane oczy.. Kto chce prosty być jak trzcina,1.. wg Dobreprzedszkol.Miś podpowiada dzieciom, jak zdrowo się odżywiać, jak bezpiecznie korzystać ze słońca, jak dbać o zdrowie zimą i co robić, gdy dopada nas złe samopoczucie.. jadaj zawsze kolorowo!. wg Dziwokianna.. - pogadanka z dziećmi ( zdrowo się odżywiać, ruch na świeżym powietrzu, gimnastyka, uprawiać sporty zimowe, ubierać się odpowiednio do pogody, dbać o higienę- nauczyciel przyczepia napisy w widocznym miejscu.). W walizce są części garderoby dziecięcej.. Jesień i zima w świetlicy.. Zmiana ról.. 3. dokarmiamy ptaki zimą; Jak dbam o .Klasa 1.. Wysłuchanie wiersza: "Nasze zdrowie" B. Lewandowskiej.. Jeden uczeń ma zasłonięte oczy i za pomocą zmysłu dotyku i węchu rozpoznaje, jaki to owoc lub jakie warzywo..

0; jak dbać o zdrowie zimą scenariusz zajęć ...Przebieg zajęć: 1.

Jednemu dziecku zawiązujemy oczy.Przebieg zajęć 1.Wykreśl spółgłoski miękkie i zapisz otrzymany wyraz, a dowiesz się o czym będziemy mówili na dzisiejszej lekcji.. Nauczyciel pokazuje uczniom przygotowany wcześniej kosz.. Wiadomości.. Zapoznanie z zasadami zdrowego i racjonalnego odżywiania.. Zdrowe śniadania, witaminowy poczęstunek - sałatki owocowe.. Powitanie w kręgu Powitanie dzieci, które np. lubią spacery, lubią owoce, lubią ćwiczyć itp. Dzieci, których dotyczy powitanie machają do nauczycielki ręką.. Głośne czytanie opowiadania.Scenariusz zajęć w świetlicy Temat: "Zdrowie to największy skarb"- uczymy się o nie troszczyć.. 29 września, 2019.. 2.Słuchanie wiersza"Dla każdego coś zdrowego"- S. Karaczewskiego.. Kiedy kicha czysta chustka Dobrze mu zasłania usta.. Zajęcia wstępne: a) przywitanie się poprzez utworzenie kręgu i wzajemne podanie rąk, lekki uścisk - "puszczenie iskierki", b) zabawa "zaczarowany worek" - rozpoznawanie przedmiotów przez dotyk, c) wprowadzenie do tematu zajęć poprzez wspólne rozwiązanie krzyżówki.. W tekstach wyróżniono zasady, które szczególnie warto zapamiętać, a każdą rymowankę opatrzono kolorową ilustracją.. W środku znajdują się różne owoce i warzywa.. Nauczycielka prosi by kro do przodu zrobiły dzieci, które np.rano myją zęby, myją ręce przed jedzeniem, myją owoce przed zjedzeniem ich, lubią chodzić na spacery, lubią się gimnastykować Zabawa kończy się, gdy dzieci spotkają się w małym kręgu.- uświadamia sobie, że owoce, warzywa i nabiał to źródła witamin i należy je spożywać - wie, że należy dbać o higienę i estetyczny wygląd - próbuje uświadomić sobie, na ile dba o swoje zdrowie - dokonuje samooceny - zna pojęcie czasownik - dokonuje porównywania różnicowego - aktywnie uczestniczy w ilustracji ruchowej piosenekjak dbać o zdrowie zimą scenariusz zajęć..

Scenariusze zajęć dla klas 1-3.

3.Przed zjedzeniem należy dokładnie je umyć pod bieżącą wodą.. (cebula)PRZEBIEG ZAJĘĆ: 1.Zabawa integracyjna "Kroki" Dzieci stoją w kręgu.. Zabawa zręcznościowa "Ubieramy czapki, szaliki, rękawiczki".. Na tablicy wiszą dwie ilustracje przedstawiające to same miejsce ,tylko o dwóch porach roku: lato i zima.. Doktor rybka niech nam powie Jak należy dbać o zdrowie!. Co należy robić aby być zimą zdrowym?. Zajęcia właściwe.. Powitanka - "Na dywanie już siadamy i zajęcia zaczynamy Cicho -sza, cicho-sza, cicho-sza"- dzieci mówią rymowankę z różnym natężeniem głosu.. Zawarte są tu odnośniki do opowiadań, wierszyków, piosenek, zabaw matematycznych, logicznych, ruchowych, kodowania, zabaw w języku .Przynieś prędko wiadro z wodą, daj mi szczotkę, tę ryżową, a sam zetrzyj wszędzie kurz.. 9.Podsumowanie konkursu.. (ogórek) Jakie warzywo nawet niewielkie, wyciśnie z oczu słoną kropelkę?. Świetlicowy Kiermasz "Zdrowej żywności".. to najlepsze witaminy!Zajęcia przedszkolne, Konspekty" PRZEDSZKOLAK MI OPOWIE, JAK NALEŻY DBAĆ O ZDROWIE" - ZABAWY AKTYWIZUJĄCE.. Cele szczegółowe: Uczeń: potrafi wymienić zdrowe produkty, wie, dlaczego należy się zdrowo odżywiać, potrafi określić skutki nieprawidłowego odżywiania,"Ubieranie na mroźną zimę" - zabawa zręcznościowa..

Połącz w pary - Dbam o zdrowie Pasujące pary.

Scenariusz zajęć świetlicowych Temat: Warzywa, owoce jemy, bo zdrowi być chcemy.. · Gdzie mogą znajdować się bakterie i wirusy?Jak należy dbać o zdrowie!. Dzieci dobierają się w pary.. Prawda fałsz - dbam o zdrowie Sortowanie według grup.. ( propozycje uczniów) 3.Choć dziurek w nim sporo, łatać ich nie trzeba.. Klasa 1 Przyroda.. Rozmowa z dziećmi na temat przedstawienia.. PROWADZĄCA - mgr Helena Miękus WPIS DO DZIENNIKA: Wypowiedzi uczniów na temat jak uniknąć przeziębień w czasie zimy.. Zjem go z apetytem razem z kromką chleba.. Cele lekcji.. Adresaci zajęć: uczniowie klasy I Cel główny: rozróżnianie żywności zdrowej i żywności niezdrowej.. wg Izasuszek78.. W tekstach wyróżniono zasady, które szczególnie warto zapamiętać, a każdą rymowankę opatrzono kolorową ilustracją.. 10.1) ZIMOWA POGODA 2) ZMIANY ZACHODZĄCE W PRZYRODZIE ZIMĄ 3) POMAGAMY ZWIERZĘTOM W CZASIE ZIMY 4) DBAMY O ZDROWIE ZIMOWĄ PORĄ 5) ZIMA W GÓRACH 6) LUDZIE GÓR 6.. (ser) Ma okrągły brzuszek i ogonek mały, będzie z niego na obiad barszczyk doskonały.. Obszary edukacji występujące w planie dnia · WF: Ćwiczenia na torze przeszkódSCENARIUSZ ZAJĘĆ DLA KLASY PIERWSZEJ BLOK TEMATYCZNY: Dbamy o zdrowie i wygląd.. Zabawa integracyjna - cebulka " Witają się części ciała".. Scenariusze zajęć.Zajęcia plastyczne - Warzywa, owoce (wydzieranka) Zabawy tematyczne np. w sklep, w gabinecie lekarskim..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt